30.06.2020

Zobacz video

Drugie spotkanie Członków Stowarzyszenia oraz zaproszonych gości odbyło się 30 czerwca. Podobnie jak poprzednio spotkanie miało charakter videokonferencji. Spotkanie otworzył Prezes Stowarzyszenia Artur Rawski i zaprosił Macieja Gajewskiego oraz Michała Jarosławskiego, którzy wraz z Tomaszem Kliczkowskim w ramach Startup Studio opublikowali doskonale napisany poradnik zatytułowany „Jak inwestować w startupy”. Wykorzystali przy tym swoją wiedzę i bogate doświadczenie, aby w podzielonym na trzy części poradniku, z których każda jest przeznaczona dla inwestorów na innym stopniu zaawansowania, pomóc „nie tylko w zrozumieniu specyfiki tego rynku, ale także w uniknięciu typowych błędów początkujących inwestorów, takich jak błędna wycena, brak dywersyfikacji czy słaba umowa inwestycyjna”. Autorzy podkreślali, że jest to bardzo ryzykowny sposób inwestowania, stracić można wszystko a z badań wynika, że około 65% inwestycji nie zwraca zainwestowanego kapitału, 25% zwraca kapitał na poziomie 1-5 razy, co w przypadku inwestycji paroletniej nie jest satysfakcjonujące a jedynie 0,4% daje przebicie ponad pięćdziesięciokrotne, które może rodzić fortuny. Dlatego wiedza dotycząca rynku startupów, nie tylko dla początkujących aniołów biznesu, zwłaszcza przekazana w tak klarowny sposób jak w raporcie Startup Studio może okazać się niezwykle użyteczna.

Po dyskusji zaprezentowały się trzy startupy. Wytypowany przez Stowarzyszenie projekt e-Nautiner (produkcja nowoczesnych hausboatów o napędzie elektrycznym), zgłoszony przez członka wspierającego Stowarzyszenia Augere Venture projekt Optimo Light (technologia inteligentnego systemu oświetlenia budynków) oraz zgłoszony także przez członka wspierającego Cofounder Zone projekt BZ Group (zdalne doractwo informatyczne, medyczne i prawne). Prezentacjom towarzyszyły liczne pytania uczestników spotkania i odpowiedzi founderów.

Raport  „Jak inwestować w startupy” można pobrać ze strony https://startupstudio.pl/do-pobrania/

Relacja filmowa ze spotkania zostanie wkrótce udostępniona wszystkim Członkom Stowarzyszenia a poniżej flesz wideo ze spotkania.

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z serwisu.