Dla startupów

Stowarzyszenie Sterling Angels umożliwia nawiązanie kontaktów pomiędzy pomysłodawcami poszukującymi środków na rozwój biznesu oraz Aniołami Biznesu inwestującymi swój prywatny kapitał w innowacyjne przedsięwzięcia. Na spotkaniach Stowarzyszenia prezentowane są wyselekcjonowane projekty, których wspólną cechą jest wysoki potencjał wzrostu. Ponieważ Stowarzyszenie nie jest funduszem i nie ma ściśle określonej polityki inwestycyjnej prezentujemy projekty z różnych branż i na różnym etapie rozwoju. Nasi członkowie dołączają również do inwestycji realizowanych przez fundusze venture capital, które poszukują prywatnego kapitału.

Poza kapitałem chcemy wnosić do trafiających do nas projektów smart money, bo wierzymy, że poza dobrym pomysłem i kapitałem, dla osiągniecia sukcesu niezbędni są ludzie, których doświadczenia i wsparcie znacząco zwiększają szansę na jego osiągnięcie.

Formularz zgłoszeniowy dla Twojego projektu/pomysłu

  Załączniki.
  Dodaj plik

  Możesz dodać maksymalnie 10 plików, o wadze jednostkowej nie przekraczającej 5 MB. Pliki w formacie: *.jpg, *.jpeg, *.png, *.pdf, *.doc, *.docx, *.ppt, *.pptx, *.odt, *.mp4, *.mpg


  Najczęściej zadawane pytania

  Kim są Aniołowie Biznesu?

  Aniołami biznesu są osoby prywatne, które inwestują swój kapitał w start-upy i przedsiębiorstwa zazwyczaj na wczesnym etapie rozwoju. Takie osoby zwykle wcześniej rozwijały z powodzeniem szereg swoich działalności i chcą teraz zainwestować kapitał w pomysły kolejnego pokolenia twórców. Dzięki zdobytemu w toku własnego prowadzenia biznesu doświadczeniu, służą firmom nie tylko wsparciem finansowym, ale także mentoringiem oraz siecią kontaktów.

  Dlaczego powinnam/powinienem zostać Aniołem Biznesu?

  Stając się Aniołem Biznesu uzyskujesz:

  • sposobność do dywersyfikacji kapitału inwestycyjnego
  • możliwość inwestycji w perspektywiczne, młode spółki technologiczne mogące przynieść diametralnie wyższe zwroty, aniżeli inne formy inwestycji (Warto pamiętać, że jak każda inwestycja, inwestycja w startupy wiąże się z ryzykiem)
  • możliwość wsparcia, obcowania i współpracy z młodymi, ambitnymi przedsiębiorcami
  Jakie są obowiązki Anioła w Stowarzyszeniu?

  Wstąpienie do Stowarzyszenia Aniołów Biznesu Sterling Angels jest równoznaczne z deklaracją aktywnego uczestnictwa w życiu Stowarzyszenia, co objawia się:

  • partycypacją w aktywnościach organizowanych w ramach Sterling Angels
  • reprezentacją oraz promocją Stowarzyszenia we własnych kręgach
  • podejmowaniem aktywności działających na korzyść innych Aniołów Biznesu zrzeszonych pod egidą Stowarzyszenia oraz samego Stowarzyszenia
  • współpracą m.in w zakresie inwestycyjnym z innymi członkami Stowarzyszenia.Dołączenie do Sterling Angels wiąże się z opłaceniem składki członkowskiej.
  Jak często organizowane są spotkania Stowarzyszenia i czy mogę uczestniczyć w nich online?

  Stowarzyszenie Sterling Angels oficjalnie organizuje comiesięczne spotkania dla swoich Członków. Spotkanie składa się z bloku edukacyjnego oraz prezentacji dwóch najlepszych w danym miesiącu projektów. W spotkaniach można uczestniczyć zarówno fizycznie, jak również online.

  Oprócz comiesięcznych spotkań Stowarzyszenie organizuje pomniejsze aktywności dla Członków, o których informacje przekazywane są bezpośrednio.

  Jestem zainteresowany/a zostaniem Aniołem Biznesu, ale najpierw chciałbym/abym zobaczyć jak Stowarzyszenie wygląda od środka, co zrobić?

  Jeżeli pragniesz zobaczyć jak wygląda działalność Stowarzyszenia oraz czego możesz oczekiwać przystępując, wypełnij deklarację zainteresowania członkostwem znajdującą się w sekcji Aniołowie na stronie sterlingangels.org. W ramach comiesięcznych spotkań Stowarzyszenie oferuje możliwość bezpłatnej, jednorazowej partycypacji. Po otrzymaniu deklaracji zainteresowania oraz kontakcie poprzez email: info@sterlingangels.org Stowarzyszeni wystosuje oficjalne gościnne zaproszenie dla potencjalnego Anioła Biznesu.

  Korzyści płynące
  z członkostwa

  Jeśli chcesz sprawdzić czy współpraca z Aniołem Biznesu to droga rozwoju dla Twojej firmy. Zobacz korzyści płynące z bycia Członkiem Wspierającym.

  Przedsięwzięcia, które promowaliśmy w 2020 roku:

  Przedsięwzięcia, które promowaliśmy w 2021 roku:

  Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z serwisu.