30.03.2021

Kolejny Członek Wspierający naszego Stowarzyszenia BLDG Venture (https://bldg.vc/) rozpoczął nasze spotkanie od przedstawienia profilu swojej działalności.  Mariusz Bajor członek zarządu Funduszu zaznaczył, że BLDG jest funduszem kapitałowym typu seed, wspierającym przedsiębiorców o globalnych aspiracjach w rozwoju technologicznym oraz wdrażaniu na rynek nowych produktów, usług i technologii. Głównym celem Funduszu jest finansowanie w drodze inwestycji kapitałowych projektów badawczo-rozwojowych opartych o innowacje, znajdujących się na wczesnym etapie rozwoju. Fundusz uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju  na prowadzenie działalności inwestycyjnej, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 dla wsparcia projektów w ramach Bridge Alfa.

Następnie przedstawiony został, rekomendowany przez Fundusz, projekt FindAir (https://findair.pl/). Projekt ten zapewnia zdalną opiekę pulmonologiczną dla pacjentów chorych na astmę.

Po prezentacji FindAira przentowały swoje projekty jeszcze dwa startupy: Bio2materials (bio2materials.com), który zajmuję się produkcją skóry ekologicznej z wytłoków jabłkowych i Hydropolis (hydro-polis.com) proponujący modułowy system produkcji żywności roślinnej niezależny od pór roku, miejsca i zagrożeń zanieczyszczonego środowiska.

 

Kolejne spotkanie za miesiąc w ostatni wtorek miesiąca.

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z serwisu.