23.02.2021

Tym razem spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia działalności INNOventure ASI (https://innoventure.vc) – jednego z naszych Członków Wspierających. Marcin Bielówka partner zarządzający opisał generalne założenia  Funduszu, zwrócił uwagę na dwa kierunki, w których Fundusz się wyspecjalizował, czyli technologie medyczne i spółki o wysokim poziomie innowacyjności technologicznej, podał przykłady projektów, w które Fundusz inwestuje, wreszcie powiedział o możliwości inwestowania w sam fundusz INNOventure. Następnie zarekomendował projekt HPP Glass znajdujący się w kręgu zainteresowania  Funduszu. Pomysłodawcy przedstawili projekt, który polega na utrwalaniu produktów żywnościowych w opakowaniach szklanych w technologii HPP (High Pressure Processing), co było do tej pory niemożliwe.

Później przedstawiały swoje projekty dwa startupy: projekt Wares (wares.tech) proponujący pierwszy na świecie uniwersalny inteligentny czytnik do wodomierza, który umożliwia odczyt zużycia wody w czasie rzeczywistym oraz projekt VSELL (vsell.shop), który zamierza zbudować platformę łączącą cechy platformy sprzedażowej jak Allegro i platformy społecznościowej, na której sprzedawcy oraz kupujący budują wzajemne zaufanie.

Prezes Stowarzyszenia zapewnił, że pomysł przybliżania działalności naszych Członków Wspierających zapoczątkowany dzisiejszym wystąpieniem INNOventure ASI będzie kontynuowany w przyszłości.

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z serwisu.